KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8203194
nr 820 3194
Olle Idewall
(1928-1991), Sverige
Blandteknik, Idewall, komposition, signerad, 75x60
Olle Idewall, svensk målare och keramiker född på Gotland 1928, död 1991 i Visby.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2013
kl 18:04:08
15/4 17:33:15
Olle Idewall
Läs mer om Olle Idewall